Microsoft: Xbox One to przede wszystkim gry

Satya Nadella w wywiadzie dla portalu Cnet zapewnił, że marka Xbox jest bardzo ważną częścią Microsoftu. Poza tym gigant z Redmond planuje skupić się na grach i graczach - funkcje multimedialne nowej konsoli schodzą na drugi plan.

Wygląda na to, że Xbox wraca do korzeni. Próba przedstawienia nowej konsoli Microsoftu jako urządzenia multimedialnego, na którym oprócz gier można konsumować również treści innego typu nie spotkała się z ciepłym przyjęciem przez najbardziej zainteresowaną grupę docelową – graczy.

Pokazują to zarówno dane dotyczące sprzedaży konkurencyjnego Playstation 4 – konsola Sony po przegranej bitwie w poprzedniej generacji, wysunęła się na prowadzenie i sprzedaje się o wiele lepiej niż Xbox One. Pokazują to również ostatnie decyzje Microsoftu – jeszcze niedawno Kinect był nieodłączną częscią Xboxa One, teraz ponownie wrócił do roli dodatkowego akcesorium, a samego Xboxa, w tańszej wersji można kupić już bez kontrolera ruchowego.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.