Microsoft zamyka Xbox Entertainment Studios

Największa redukcja etatów w historii Microsoftu oznacza również, że firma zamyka niektóre ze swoich projektów. Jednym z nich jest Xbox Entertainment Studios, które powstało z myślą o produkcji ekskluzywnych materiałów wideo (seriale, filmy, wywiady, reportaże) dla sieci Xbox Live.

O zamknięciu Xbox Entertainment Studios, szef Xboxa Phil Spencer powiedział, że zmiana nigdy nie przychodzi łatwo, jednak uważa on, że zamknięcie XES pomoże skupić się ekipie Xboxa na długoterminowych planach.

Pracownicy XES, których redukcja etatów nie obejmie zostaną przeniesieni do innych działów Xboxa. Zapowiedziane produkcje XES również nie zostaną odwołane, więc jeśli ktoś czekał na serial produkcji Stevena Spielberga, którego akcja rozgrywać się będzie w uniwersum Halo, to… nie ma się o co martwić. Jednak nie liczmy raczej na drugi sezon…

0
Źródło: engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.