Nadchodzi nowy Kinect dla Windowsa

Nowa wersja Kinecta, kompatybilna z systemem Windows będzie miała swoją premierę 15 lipca. Co prawda kontroler Microsoftu powstał z myślą o grach komputerowych, jednak bardzo szybko okazało się, że sprawdza się w zupełnie innych zastosowaniach. Microsoft docenił ten nieoczekiwany kierunek rozwoju.

Nowy Kinect dla Windowsa zasadniczo będzie tym samym urządzeniem, które dołączane jest do konsoli Xbox One. Nowa wersja to o wiele dokładniejsze czujniki ruchu, kamera z rodzielczością 1080p, szersze pole widzenia i o wiele lepszy algorytm skeletal tracking – technika analizy obiektów dających się opisać w kategoriach odpowiadających kształtowi ludzkiej sylwetki (rozbitej na składowe, takie jak korpus, kończyny głowa, etc).

Projektując nowego Kinecta, Microsoft wysłuchał także deweloperów, którzy prosili o mniejsze opóźnienia w działaniu urządzenia oraz lepsze ‚śledzenie’ pojedynczych palców. Pierwsza generacja Kinecta znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach – od sterowania ruchowego najwymyślniejszych instalacji, po medycynę, gdzie z Kinecta korzystają nie tylko chirurdzy.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.