Nadchodzi tajemniczy smartfon, najwydajniejszy na świecie

To ciekawa i dziwna sytuacja. Ciekawa, bo wynik osiągnięty w pomiarach wydajności jest naprawdę imponujący. Dziwna, bo zaburzona została kolejność podawania informacji: mamy test, mamy dane, a sam telefon pozostaje tajemnicą.

Jeśli chodzi o wydajność, wiemy, że nowy smartfon osiągnął w benchmarku AnTuTu wynik 43149 punktów. To zauważalnie więcej, niż „wyciągają” modele wyposażone w Snapdragona 801 czy 805! Podobne wyniki osiągały jedynie układy Nvidia Tegra K1, jednak ze względu na duży pobór mocy nie są one zbyt chętnie stosowane nawet tabletach, o smartfonach nie wspominając.

Znamy też częściową specyfikację techniczną tajemniczego „mocarza”. Najważniejszą i najciekawszą informacją jest oczywiście wykorzystywany przez niego układ MediaTek MT-6595, 8-rdzeniowy (4x Cortex-A17 i 4x Cortex-A7), z taktowaniem 1,69 GHz, architekturą ARM big.LITTLE i obsługą LTE 4G. Urządzenie wykorzystuje też 3 GB pamięci RAM i pracuje pod kontrolą Androida 4.4.2.

Trudne jest nawet zgadywanie, o jaki model smartfona może chodzić. Być może chodzi o jakiś nowy, topowy model mniej znanego w naszym rejonie geograficznym chińskiego producenta typu Meizu albo Xiaomi. Ale to tylko zgadywanki…

0
Źródło: phonearena.com oraz mtksj.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.