Nissan ulepsza wsteczne lusterka!

Siedzący z tyłu pasażerowie, bagaż, czy opady atmosferyczne sprawiają, że kierowca nie zawsze ma doskonały podgląd na to, co dzieje się z tyłu jego samochodu. Nissan znalazł rozwiązanie dla tego problemu.

Wystarczyło zamontować na lusterku ekran LCD, który wyświetli nam obraz z kamery o rozdzielczości 1,3-megapiksela umieszczonej z tyłu samochodu. Wyświetlacz o formacie 4:1 sprawi, że uzyskamy aż 50-stopniowe pole widzenia zamiast standardowego 18-stopniowego. Oprócz tego, będziemy mogli także rozjaśniać obraz, co przyda się w zaciemnionych miejscach np. podziemnych parkingach, a wszystkie odblaski słoneczne czy świetle zostaną zredukowane do minimum dzięki technologi przetwarzania obrazu.

Ponieważ kamerka schowana będzie w okolicach światła stopu nie przeszkodzą jej także opady atmosferyczne, które zatrzymując się na szybie pogarszają widoczność w standardowym lusterku. Co więcej kierowca sam będzie mógł zdecydować czy woli wesprzeć się technologią, czy pozostać przy klasycznym rozwiązaniu. Na spodzie lusterka znajdzie się przełącznik, który włączy nam ekran LCD lub pozostawi tradycyjne odbicie.

Rozwiązanie najpierw pojawi się w sprzedaży w japońskich salonach Nissana, gdzie koszt zakupu urządzenia i jego instalacji ma oscylować w okolicach 670$. Prawdopodobnie jednak później „inteligentne lusterko” trafi także na rynek amerykański i europejski.

Źródło: Slashgear.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.