Poznaj Jibo, open-source’owego robota

Roboty przeznaczone do użytku konsumenckiego są już na rynku od lat. Nie są jednak popularne z uwagi na ich bardzo wysokie ceny. Twórcy Jibo chcą to zmienić.

Jibo ma kosztować 500 dolarów i ma pomagać mieszkańcom gospodarstwa domowego w ich codziennych czynnościach. Robot wyposażony jest w dwie kamery wysokiej rozdzielczości, mikrofon, potrafi mówić oraz potrafi się uczyć. Ma też pełnić funkcję osobistego asystenta.

Innymi słowy, Jibo jest czymś w rodzaju Siri, ale wyposażonym we własne „ciało”. Nasłuchuje komend głosowych ze strony swoich użytkowników i odwraca swoją „głowę” do aktualnie mówiącej osoby. Wbudowane w Jibo kamery mogą posłużyć również do wykonywania zdjęć oraz nawiązywania wideopołączeń. Potrafi też opowiadać bajki, wzbogacając je elementami multimedialnymi.

Oprogramowanie Jibo jest otwarte, co oznacza, że niezależni deweloperzy będą mogli zwiększać jego możliwości „umysłowe” poprzez pisanie do niego rozszerzeń. Robot potrafi łączyć się z sieciami WiFi i Bluetooth, można też nim sterować za pomocą aplikacji (dla Androida i iOS-a).

Premiera rynkowa: niestety, dopiero w przyszłym roku.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.