Rosja chce złamać zabezpieczenia sieci Tor

Sieć Tor uznawana jest za najbezpieczniejszy, jeśli chodzi o prywatność, sposób surfowania po Sieci. Rosja, która aktualnie wprowadza nowe przepisy pozwalające tamtejszym władzom na ogromną kontrolę Sieci, chce również kontrolować sieć Tor.

Jak donosi Sky News, rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs, którego celem jest złamanie zabezpieczeń sieci Tor. Jest to oczywiście konkurs z nagrodami, ale nie zapominajmy, że jest on organizowany w Rosji – każdy kto chce wziąć w nim udział, musi zapłacić 195 tysięcy rubli, czyli około 17 tysięcy złotych. Dla pierwszej osoby, organizacji, bądź firmy, której uda się złamać zabezpieczenia, przewidziano nagrodę w wysokości 340 tysięcy złotych (4 milionów rubli).

Rosyjskim urzędnikom należy pogratulować pomysłowości. Nie tylko dostaną gotowe rozwiązanie do podsłuchiwania rosyjskich użytkowników Tora, ale również zarobią na organizowanym przez siebie konkursie – jeśli weźmie w nim udział więcej niż 20 uczestników, to rosyjskie MSW zarobi jeszcze jakieś pieniądze. Genialne.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.