Rosyjska telewizja wykorzystuje obrazek z gry w reportażu o wojnie

Grafika we współczesnych grach wideo coraz bardziej przypomina świat realny. Tak bardzo, że osoby nie związane z branżą mogą mieć problemy z identyfikacją materiałów źródłowych.

Nie pierwszy raz dochodzi do sytuacji, w której obrazek z gry czy film postrzegany jest przez media jako rzeczywistość. W ubiegłym roku brytyjski dziennik „The Sun” zafundował czytelnikom notatkę o implantach produkowanych przez Sarif Industries – fikcyjną organizację wymyśloną na potrzeby gry Deus Ex: Human Revolution.

Tym razem zaś stacja telewizyjna Russia Today w swoim wywiadzie z Emmanuelem Jalem – raperem, który w dzieciństwie brał udział w wojnie w Południowym Sudanie – wykorzystała obrazek promocyjny z najnowszej odsłony popularnej gry akcji – Metal Gear Solid V. Kojima może być chyba zadowolony z możliwości swojego silnika Fox Engine, który od początku tworzony był głównie z myślą o fotorealistycznej grafice…

0
Źródło: kotaku.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.