Skea – kontroler do gier tylko dla kobiet

Dobrze wyćwiczone mięśnie dna miednicy to inwestycja na lata- ułatwiają poród, pomagają szybciej wrócić do formy po ciąży, zapobiegają problemom z nietrzymaniem moczu czy wypadnięciem macicy i wzmacniają doznania seksualne. Choć ćwiczenie mięśni Kegla nie jest trudne, to - jak w przypadku każdej aktywności fizycznej - wymaga systematyczności, by osiągnąć upragniony efekt.

Najnowszy startup z Kickstartera wpadł na pomysł jak urozmaicić żmudne wykonywanie ćwiczeń. Skea to niewielki gadżet, który umieszcza się w pochwie jak tampon. Dzięki modułowi Bluetooth urządzenie możemy połączyć z naszym smartfonem, na którym to odpalimy dedykowaną aplikację treningową przypominającą swą formą grę w rodzaju „Temple Run”. Zamiast przeskakiwać postacią przeszkody wykorzystując ekran dotykowy, robimy to ściskając mięśnie dna miednicy. Jeśli skurcz zostanie wykonany poprawnie odczujemy lekkie wibracje. Na razie przygotowana jest zaledwie jedna gra, ale twórcy przygotowują już kolejne. Wszystko po to, by kobieta chętniej i z większym zaangażowaniem ćwiczyła mięśnie, o których istnieniu przypomina się najczęściej dopiero w przypadku występowania problemów.

Skea można zamówić w przedsprzedaży na Kickstarterze za kwotę 85$. Jeśli twórcom uda się zebrać wymagane 38 tys.$ w ciągu kolejnych 15 dni, pierwsze klientki otrzymają urządzenie w grudniu tego roku.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.