VIA ma w końcu godnego rywala dla procesorów AMD i Intela?

VIA od lat próbuje włączyć się w rywalizację w – nadal prestiżowym – sektorze układów w architekturze x86. Jej najnowszy układ ma powalczyć z rywalami na rynku procesorów przeznaczonych dla miniaturowych komputerów i tabletów.

Należąca do koncernu VIA Technology firma Centaur Technology ujawniła wyniki pomiarów swojego najnowszego procesora w architekturze x86, określanego jako Isaiah II. Wyglądają bardzo obiecująco – procesor bez problemu wygrywa z naprawdę niezłymi chipami, takimi jak Intel Atom Z3770 (nazwa kodowa Bay Trail) a nawet – pod pewnymi względami – AMD Athlon 5350.

W tej tabelce jest jednak pewien haczyk – VIA „zapomniała” podać TDP swojego procesora. Ostatecznie może się więc okazać, że sprawność energetyczna nowego układu jest gorsza zarówno od imponującego pod tym względem Intela (2 W SCP), jak i nawet wydajniejszego, ale również pochłaniającego wyraźnie więcej energii układu AMD.

Oficjalnie nowy procesor zaprezentowany zostanie za niecałe 56 dni (precyzyjne odliczanie czasu pozostałego do premiery odbywa się na stronie producenta).

0
Źródło: centtech.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.