VIA ma w końcu godnego rywala dla procesorów AMD i Intela?

VIA od lat próbuje włączyć się w rywalizację w – nadal prestiżowym – sektorze układów w architekturze x86. Jej najnowszy układ ma powalczyć z rywalami na rynku procesorów przeznaczonych dla miniaturowych komputerów i tabletów.

Należąca do koncernu VIA Technology firma Centaur Technology ujawniła wyniki pomiarów swojego najnowszego procesora w architekturze x86, określanego jako Isaiah II. Wyglądają bardzo obiecująco – procesor bez problemu wygrywa z naprawdę niezłymi chipami, takimi jak Intel Atom Z3770 (nazwa kodowa Bay Trail) a nawet – pod pewnymi względami – AMD Athlon 5350.

W tej tabelce jest jednak pewien haczyk – VIA „zapomniała” podać TDP swojego procesora. Ostatecznie może się więc okazać, że sprawność energetyczna nowego układu jest gorsza zarówno od imponującego pod tym względem Intela (2 W SCP), jak i nawet wydajniejszego, ale również pochłaniającego wyraźnie więcej energii układu AMD.

Oficjalnie nowy procesor zaprezentowany zostanie za niecałe 56 dni (precyzyjne odliczanie czasu pozostałego do premiery odbywa się na stronie producenta).

Źródło: centtech.com
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.