W Hiltonie swój pokój hotelowy otworzysz… smartfonem

Tradycyjne klucze zamieniono na hotelowe karty, które wygodnie można było schować do portfela. Kolejnym krokiem, aby gościom hotelowym żyło się lepiej będzie wykorzystanie ich smartfonów - urządzeń, z którymi prawie nikt nie rozstaje się na dłużej niż na kilka minut.

Sieć hoteli Hilton ogłosiła dzisiaj, że do końca 2016 nowe rozwiązanie zostanie wprowadzone do wszystkich hoteli tej marki. Goście, korzystając ze specjalnej aplikacji (planowanej jak na razie dla systemów iOS i Android) będą mogli zarezerwować sobie pokój, zameldować się w hotelu (bez stania w żadnej kolejce), bez trudu zlokalizować swój pokój i otworzyć go za pomocą swojego smartfona.

Jak to będzie działać? Przedstawiciel sieci hotelowej powiedział tylko, że Hilton opracował specjalną technologię, która z jednej strony zapewni bezpieczeństwo hotelowym gościom, a z drugiej nie będzie zbyt droga w instalacji i użytkowaniu.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.