Windows „Threshold” będzie miał nowe jądro

Microsoft aktualnie ciężko pracuje nad następcą Windows 8.1. Pojawiają się pierwsze dowody na to, że system jest już testowany, oraz że jest wyposażony w nową wersję jądra, oznaczoną jako wersja 6.4.

Najnowsza wersja Windows „Threshold”, która pojawiła się w Internecie, jest oznaczona jako kompilacja numer 9788. Ma też nową wersję jądra, oznaczoną jako 6.4. Wygląda więc na to, że „ów Threshold może być znacznie poważniejszą aktualizacją, niż ostatnie wydawane przez Microsoft.

Wiemy już, że nowa wersja Windows będzie automatycznie dopasowywała się do urządzenia, na którym jest zainstalowana. To oznacza, że Pulpit będzie domyślnym środowiskiem dla komputerów takich jak desktopy, z kolei Modern UI będzie głównym środowiskiem dla niewielkich tabletów. Aplikacje ze Sklepu Windows będą potrafiły pracować w oknach, ma też się pojawić nowe Menu Start, które będzie syntezą starego i zaprezentowanego w Windows 8 ekranu startowego.

Wersja testowa Windows „Threshold” ma się pojawić jeszcze w tym roku. Premiera gotowego systemu ma podobno nastąpić na wiosnę przyszłego roku.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.