Xbox One nadal sprzedaje się gorzej niż Playstation 4

W obliczu rosnącej popularności PS4 Microsoft nie miał wielkiego wyboru. Mógł iść w zaparte i pożegnać się z marzeniami o dominacji na rynku lub spuścić z tonu i zaoferować graczom alternatywę. Wystarczyło wyrzucić Kinecta z zestawu i obniżyć cenę do 399$, a więc do kwoty za jaką dostaniemy też PS4, by sprzedaż w USA w przeciągu miesiąca wzrosła dwukrotnie.

To z pewnością dobre posunięcie ze strony Microsoftu – dwukrotnie zwiększona sprzedaż konsoli z pewnością cieszy, jednak jak na razie to nadal za mało, żeby dogonić Sony i ich Playstation 4. Z raportu opublikowanego przez NPD wynika, że Playstation 4 nie straciło pozycji lidera w czerwcu.

Jeśli Sony chce utrzymać swoją pozycję, nie może jednak spocząć na laurach. Dwukrotny wzrost sprzedaży Xboxa One został osiągnięty w dość krótkim czasie, po tym jak zaprezentowano zestaw bez Kinecta. Co w odpowiedzi na ruch Microsoftu może zaoferować Sony?

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.