Xbox pomógł powstrzymać włamywaczy

Dużo mówi się w powszechnych mediach o złym wpływie gier na młodzież, o brutalności i skrzywianiu psychiki. Tymczasem konsole do gier mogą czasem uratować życie lub - jak w tym przypadku - złapać złodziei na gorącym uczynku.

Dwóch mężczyzn w wieku 19-25 lat włamało się w godzinach popołudniowych do mieszkania w Eastbourne w Wielkiej Brytanii, gdzie przebywały trzy osoby. Włamywacze zaczęli im grozić, a następnie związali ich i zażądali pieniędzy oraz wartościowych przedmiotów. Podczas napadu do jednego z podejrzanych zadzwonił jednak kurator w sprawie spotkania. I choć przed odebraniem telefonu mężczyzna zabronił swoim ofiarom wydawać jakiekolwiek dźwięki zapomniał o jednej, bardzo istotnej rzeczy.

Chwilę przed włamaniem domownicy grali w Call of Duty na Xboxie ze swoim kolegą z Brighton. W trakcie napadu złodzieje nie zorientowali się, że czat głosowy nie został wyłączony. Chłopak dokładnie przysłuchał się wszystkim szczegółom i błyskawicznie zadzwonił na policję. Dzięki niemu jednego z włamywaczy zatrzymano już po 2 godzinach od napadu – został skazany na 8 lat pozbawienia wolności. Drugi mężczyzna jest dalej poszukiwany przez policję.

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.