Zyski Samsunga spadły o 25 procent

Firma Samsung przewiduje, że obecny kwartał będzie trzecim z kolei, w którym odnotuje ona spadek zysków. I to niemały, bo aż o 25 procent w porównaniu do analogicznego kwartału rok temu. Koncern tłumaczy się, że to wynik wolniejszego rozwoju rynku smartfonów i silnej koreańskiej waluty.

Samsung przewiduje, że za drugi kwartał bieżącego roku odnotuje zysk w wysokości 77,1 miliarda dolarów. Jest to o 25 procent gorszy wynik od tego odnotowanego rok temu. Gigant, jak twierdzi, zaobserwował spowolnienie na rynku smartfonów a także zwiększoną konkurencję na chińskim i niektórych europejskich rynkach.

Dodatkowo, wpływ na zarobki Samsunga ma rzekomo coraz mocniejsza wartość koreańskiej waluty: won zyskał na wartości o 11 procent względem dolara amerykańskiego i o siedem procent względem euro w okresie lipiec 2013 – czerwiec 2014.

Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.