Android zdominował rynek mobilny

Dominacja rynku mobilnego przez Google osiągnęła kolejny szczyt. System operacyjny giganta z Mountain View jest zainstalowany na 84,6% urządzeń na całym świecie.

W drugim kwartale 2014 roku Android znalazł się na 249,6 milionach urządzeń, które trafiły do sklepów. W tym samym okresie w 2013 było to „zaledwie” 186,6 milionów. Co się zmieniło?

Popyt na tanie urządzenia z Androidem rośnie w Indiach, Chinach i w Afryce i to właśnie dzięki temu zjawisku udział systemu Google’a w rynku mobilnym wciąż rośnie. Analitycy twierdzą jednak, że Google nie powinno jeszcze odetchnąć z ulgą – jeśli informacje o nowych modelach iPhone’ów się potwierdzą i Apple zacznie sprzedawać smartfony z większym ekranem, wielu użytkowników Androida może szybko zmienić barwy i przerzucić się na korzystanie z iOS’a. Biorąc pod uwagę, że Google chciałoby, żeby użytkownicy Androida jak najczęściej korzystali z płatnych aplikacji dostępnych na Google Play, walka o zamożnych klientów wydaje się być ważniejsza niż sprzedawanie tanich urządzeń z Androidem na pokładzie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.