Apple chce ukryć przedni aparat i lampę

Jak wynika z aplikacji patentowej, złożonej przez firmę Apple, planuje ona ukrycie wszystkich elementów frontowego modułu fotograficznego pod siatką głośnika umieszczonego nad wyświetlaczem.

Pod siatką umieszczony będzie nie tylko obiektyw przedniego aparatu, ale także różne wersje oświetlenia (lampy błyskowe i diodowe). Świadczy to zatem zarówno o dbałości projektantów Apple’a o elegancki wygląd urządzeń, jak i wpisuje się w tendencję coraz mocniejszego rozwijania modułów fotograficznych na przednich ściankach telefonów. W czasach ogromnej popularności zdjęć typu „selfie” nie powinno to zresztą dziwić. Warto dodać, że obecne i wcześniejsze generacje telefonów firmy Apple nie są wyposażone w oświetlenie wspomagające aparat na przedniej ściance.

Nie wiadomo, czy opatentowane rozwiązanie zostanie wykorzystane już w nadchodzących odmianach iPhone’a 6, ale niektóre pochodzące z „przecieków” zdjęcia wydają się potwierdzać taki scenariusz.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.