Co trzeci posiadacz PS4 to konwertyta

PlayStation 4 to wielki sukces Sony, sprzedaje się trzykrotnie lepiej od swojego największego konkurenta. Co jeszcze ciekawsze, Sony sam twierdzi, że nie do końca rozumie czemu wiedzie mu się aż tak dobrze.

To po prostu przekroczyło nasze wyobrażenia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Osobiście jestem jednak zaniepokojony, bo nie do końca rozumiemy co się dzieje. Musisz rozumieć czemu twoje produkty się dobrze sprzedają, by móc planować swoją przyszłość, nieprawdaż? To zaprzeczyło naszemu rozumowaniu — oświadczył Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios.

Faktyczne, sukces PlayStation 4 jest zdumiewający, biorąc pod uwagę mocną ofertę konkurencji. A najnowsze dane opublikowane przez Nielsena na amerykańskim rynku są jeszcze bardziej zastanawiające. Jak się okazuje, 31 procent posiadaczy PlayStation 4 nie posiadało wcześniej PlayStation 3 a konsole Wii lub Xbox 360.

Zdaniem Nielsena, za sukces konsoli PlayStation 4 odpowiadają jej niższa od Xboxa One cena oraz większa ilość gier na wyłączność.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.