Dragon Age: Inkwizycja będzie posiadał tryb kooperacji

Coraz częściej do gier dedykowanych pojedynczemu graczowi dodawane są także tryby sieciowe, które pozwalają bawić się w danym uniwersum o wiele dłużej niż przeciętna kampania fabularna. BioWare potwierdziło, że w nowej odsłonie Dragon Age'a także pogramy razem z przyjaciółmi.

Multiplayer w Mass Effect 3 zdobył popularność, więc BioWare postanowiło zaimplementować podobny tryb w swoim nachodzącym RPG-u. Tu również nie będziemy sterować bohaterami znanymi z kampanii fabularnej, lecz innymi postaciami. Na start do wyboru będzie 12 przedstawicieli – po 4 dla każdej klasy. Z czasem zostanie dodanych ich więcej. Nasza drużyna będzie mogła składać się z 4 graczy. Rozgrywka skupiona będzie na walce w zamkniętych lokacjach znanych z gry. Po pokonaniu fal wrogów będziemy mogli zakupić skrzynie ze skarbami za walutę zgromadzoną w trakcie potyczki. Nie zabraknie craftingu i możliwości rozwoju postaci do 20 poziomu.

BioWare wprowadzi także opcję mikropłatności, dzięki którym kupimy szybciej nowe bronie i przedmioty. W ME3 również była ona obecna i nie wpływała na przebieg rozgrywki zatem możemy przypuszczać, że tu będzie podobnie.

0
Źródło: All Games Beta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.