Fałszywe bankomaty z… drukarki 3D

Hamid P. tworzył doskonałe fronty bankomatów, które pozwalały mu kopiować karty płatnicze niczego nie świadomych użytkowników. Kradzieże uszłyby mężczyźnie na sucho, gdyby nie przetestował fałszywej maszyny na własnej karcie kredytowej...

Francuskiej policji udało się złapać oszusta, który wykorzystywał zdobycze najnowszej technologii do złych celów. Hamid P. dzięki zaawansowanej drukarce 3D tworzył fronty do fałszywych bankomatów. Spreparowane maszyny zapisywały wszystkie dane dotyczące kart płatniczych, a następnie wyświetlały komunikat o braku banknotów lub awarii urządzenia.

W ten sposób mężczyzna ukradł równowartość 126 tysięcy złotych. Kwota byłaby pewnie większa, gdyby Hamid P. nie użył do przetestowania maszyny własnej karty kredytowej, dzięki której policji udało się go namierzyć i złapać.

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek na świecie. Już we wrześniu 2011 roku amerykański gang ukradł równowartość aż 1,26 miliona złotych, wykorzystując drukowane fronty bankomatów.

0
Źródło: dailymail.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.