Google kupiło Zync Render

Czasami zakupy dokonywane przez duże koncerny czy firmy wyraźnie wskazują, w jakim kierunku chcą się one rozwijać. Tym razem jednak działanie Google'a nie jest aż tak czytelne.

Zync Render to firma oferująca narzędzia do renderowania efektów wideo (2D i 3D) udostępniane online, w chmurze. Były one wykorzystywane w wielu amerykańskich filmach klasy A, takich jak „W ciemność, Star Trek”, „Pętla czasu”, „American Hustle” albo „Lot”. Jeszcze częściej z oprogramowania udostępnianego przez Zync korzystają twórcy reklam telewizyjnych.

Jak tłumaczy Belwadi Srikanth, Product Manager z firmy Google, punktem łączącym działalność obu firm są właśnie usługi oferowane w chmurze:

„Usługi online udostępniane razem przez Zync i Google zaoferują studiom filmowym wydajność i pojemność, jaka jest przez nie oczekiwana, przy równoczesnej pomocy w rozsądnym gospodarowaniu wydatkami. Dla przykładu, dzięki opłatom obliczanym za każdą minutę korzystania z naszych usług, studia nie są zmuszone do płacenia za niewykorzystaną pojemność”.

Data dokonania transakcji ani suma, jaką zapłaciło Google, nie zostały na razie podane.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.