Google stara się walczyć z piractwem usuwając… milion linków dziennie

W 2008 roku podobną prośbę o usunięcie pirackich linków Google otrzymywał średnio co 6 dni. Dziś ze swojej przepastnej bazy gigant musi usuwać linki co 8 milisekund...

AA

Adresy URL zgłaszane do usunięcia tygodniowo

Adresy URL zgłaszane do usunięcia tygodniowo

Jak widać lista zgłaszanych do usunięcia linków rośnie w zastraszającym tempie i raczej nie powinniśmy się spodziewać nagłego zwrotu akcji. Właściciele praw autorskich stali się aktywni od momentu, w którym Google jawnie opublikował powyższe dane. W ciągu ubiegłego tygodnia do Google wpłynęło ponad 7,8 milionów zgłoszeń, co daje średnio ponad milion próśb o usunięcie adresów URL dziennie.

Jak wynika z danych z ostatniego miesiąca do najbardziej aktywnych organizacji składających wnioski należą British Recorded Music Industry (6,3 mln zgłoszeń), Degban (5,7 mln) i Recording Industry Association of America (2,8 mln), a więc stowarzyszeń chroniących głównie przemysł muzyczny. W ostatnich 30 dniach najczęściej wskazywanymi domenami były listengo.com, 4shared.com i rapidgator.net.

0
Źródło: torrentfreak.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.