Google tworzy bazę danych, w której umieści całą wiedzę ludzkości

Knowledge Vault ma być bazą danych nowej generacji, w której między innymi znajdą się wszystkie encyklopedyczne informacje, które obiektywnie można uznać za fakty. Google przekonuje jednak, że Knowledge Vault będzie czymś więcej niż tylko największą encyklopedią na Świecie.

Nowa baza danych Google’a ma być w pełni zautomatyzowana, a dzięki zaimplementowaniu zaawansowanych algorytmów, będzie nieustannie rozszerzana o informacje publikowane w Internecie.

Dostęp do tego ogromnego zasobu wiedzy ma być darmowy, a sama struktura umieszczonych tam informacji ma być czytelna zarówno dla ludzi, jak i dla komputerów (w przyszłości również dla robotów).

Google nie jest pionierem, jeśli chodzi o tego rodzaju „skarbnice wiedzy” – nad podobnymi rozwiązaniami pracuje również Microsoft, IBM, oraz… Facebook. Takie bazy danych już wkrótce mogą okazać się bardzo przydatne, jeśli weźmiemy pod uwagę rosnącą popularność asystentów głosowych.

0
Źródło: Science Alert
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.