Instagram Hyperlapse: świetna aplikacja do filmów poklatkowych

Instagram Hyperlapse to niezależna aplikacja, którą powinni zainteresować się wszyscy zwolennicy tworzenia filmów poklatkowych – również ci, którzy z samym Instagramem nie mają i nie chcą mieć wiele wspólnego.

Filmy poklatkowe mogą być tworzone z wykonywanych seryjnie zdjęć w jednakowych odstępach czasowych lub też ze zwykłego filmu wideo, ale odpowiednio przyśpieszonego i poddanego dodatkowej obróbce. Profesjonaliści wybierają zwykle ten pierwszy sposób, ale jest on niewątpliwie bardziej skomplikowany, pracochłonny i czasochłonny.

Inżynierowie Instagrama poszli na skróty, dzięki czemu Hyperlapse jest aplikacją wyjątkowo prostą w użyciu. Użytkownik smartfona (na razie wyłącznie firmy Apple) rozpoczyna i kończy nagrywanie zwykłego filmu wideo, a program troszczy się o resztę. Nie tylko wyraźnie „przyśpiesza” upływ czasu na tworzonym filmie (mamy do wyboru ustawienie przyspieszenia w zakresie 1–12x), ale przede wszystkim stabilizuje obraz, dzięki czemu wygląda on znacznie, znacznie lepiej.

Zresztą, oceńcie sami:

0
Źródło: instagram.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.