Jak wybrać idealną domenę dla swojej firmy?

Dynamika rozwoju Internetu spowodowała, że obecność w sieci stała się dziś biznesowym standardem. Każdy, kto chce zaprezentować swoją firmę w Internecie, niezależnie od tego czy posiada małe przedsiębiorstwo czy dużą świetnie prosperującą firmę, powinien pomyśleć o własnej dobrze dobranej domenie. Dlaczego jest tak ważna i na co należy zwrócić uwagę przy jej wyborze podpowiemy w naszym poradniku, z którego dowiecie się jak odnieść sukces w sieci.

Domena stała się niemalże synonimem strony WWW. Nie jest to jednak porównanie do końca zgodne z rzeczywistością. Domena to przede wszystkim adres internetowy, pozwalający zlokalizować określone zasoby, czyli wyświetlić stronę, a dokładnie jej pliki umieszczone na serwerach. Innymi słowy domena jest wirtualnym odpowiednikiem klasycznego adresu (ulica, numer, miasto) i służy użytkownikom Internetu do odnalezienia szukanego miejsca w sieci.

Domeny poprzez udostępnienie dotarcia do firmowej strony przedsiębiorstwa pozwalają klientom dokonać zakupów towarów lub usług oferowanych przez firmę. Nie jest to jednak jedyna ważna funkcja domen. Umiejętne wybranie nazwy i dobre zarządzanie stroną mają ogromny potencjał promocyjny i są najskuteczniejszą formą reklamy w Internecie.

Więcej o odpowiednim doborze domeny do prowadzonej działalności, znajdziecie na naszym blogu: http://blog.1and1.pl/

0
Źródło: 1&1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.