John McAfee: nie używajcie smartfonów!

Podczas niespodziewanego wystąpienia w czasie konferencji Def Con znany twórca oprogramowania antywirusowego ostrzegł uczestników przed aplikacjami szpiegującymi użytkowników smartfonów.

Zdaniem Johna McAfee użytkownicy smartfonów nagminnie nie czytają ustawień prywatności podczas instalowania kolejnych aplikacji, zwłaszcza w przypadku programów przeznaczonych dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android. Przy okazji McAfee pochwalił się też stworzeniem aplikacji na Androida, która zajmuje się właśnie kontrolowaniem ustawień prywatności dla różnych programów zainstalowanych już w telefonie. Przypomniał także o stworzeniu portalu brownlist.com, poświęconego zbieraniem zażaleń przeciwko wielkim korporacjom.

A co zamiast smartfonów? McAfee proponuje korzystanie z „głupfonów”, czyli jak najzwyklejszych, jak najprostszych telefonów komórkowych, bo właśnie one zapewniają użytkownikowi najwyższy poziom prywatności.

Zaraz zaraz, gdzieś tu jeszcze miałem w szufladzie moją Nokię 3210…

0
Źródło: Blogs.wsj.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.