Konsola GayStation 4… sporym sukcesem

Na rynku już wielokrotnie pojawiały się konsole ze zmodyfikowaną obudową, dzięki czemu ich posiadacze mogą czuć się w pewien sposób wyjątkowy. Jednak najnowsza przeróbka konsoli PlayStation 4 osiągnęła znacznie więcej.

GayStation 4 to nic innego jak przerobiona konsola PlayStation 4 z obudową w kolorach tęczy. Nawiązanie do mniejszości seksualnej jest dość oczywiste, przerobiono nawet hasło promocyjne konsoli Sony na „this is for the gaymers”.

Konsola powstała z okazji sztokohlmskiej parady równości i została wystawiona na aukcję, wraz z czterema grami. Została wylicytowana i sprzedana za 3070 euro. Dla porównania, sugerowana cena detaliczna PlayStation 4 to 399 euro.

Zysk z aukcji został przekazany fundacji RFSL Newcoers wspierającą mniejszości seksualne wśród uchodźców i imigrantów, którzy byli z tego tytułu prześladowani.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.