Koszulka od Ralpha Laurena zmierzy Twoją aktywność

Podczas nadchodzącego turnieju US Open tenisiści sprawdzą możliwości Polo Tech - koszulki z sensorami przesyłającymi dane na smartfona, w celu lepszej analizy ruchu.

Nie pierwszy już raz wspominam, że moda chce iść w parze z nowoczesnością. Tym razem sam Ralph Lauren bierze na tapetę technologię OMSignal. Koszulka Polo Tech uszyta jest ze specjalnych włókien zbierających dane biometryczne. Reszta sensorów – m.in. akcelerometr, żyroskop, moduł Bluetooth – wbudowana została w niewielki panel znajdujący się w okolicach żeber. W trakcie treningu dane przesyłane są do dedykowanej aplikacji, która pozwala uzyskać dostęp do szeregu statystyk.

Koszulki Polo Tech, w tym również o bardziej casualowym wyglądzie mają wejść do sprzedaży jeszcze w tym roku. Niestety nie wiadomo ile będą kosztować. Koszulki OMSignal w przedsprzedaży kosztowały 199$ – trudno więc oczekiwać, by te sygnowane metką znanego projektanta zostały wycenione na mniej.

0
Źródło: Slashgear.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.