Netflix zarabia więcej na subskrypcjach niż HBO

Od wypożyczalni filmów DVD do jednego z najpopularniejszych serwisów wideo na świecie - Netflix rozwija się w błyskawicznym tempie, a liczba jego abonentów stale rośnie.

Reed Hastings, CEO Netflixa, na swoim Facebooku pochwalił się przychodami z subskrypcji z ostatniego kwartału. Abonenci wpłacili firmie 1,146 miliarda dolarów, podczas gdy HBO osiągnęło w analogicznym okresie przychód rzędu 1,141 miliarda dolarów. Jeśli jednak chodzi o nagrody Emmy i całkowicie wypracowany zysk – tu dalej wygrywa HBO.

W ostatnim kwartale bowiem HBO zarobiło 548 milionów dolarów, podczas gdy Netflix jedynie 71 milionów dolarów. Czy te proporcje kiedyś się odwrócą? Z pewnością – o ile Netflix w końcu rozszerzy swoją działalność. Na tą chwilę dostęp do serwisu mają mieszkańcy krajów Ameryki Północnej i Południowej, Wielka Brytania, Irlandia, Holandia i kraje skandynawskie.

0
Źródło: Wired.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.