Oculus Rift na… kolejce górskiej [wideo]

Jeden z pierwszych materiałów pokazujących działanie Oculus Rifta prezentował przejażdżkę wirtualnym rollercoasterem. Thomas Wagner, profesor wydziału Wirtualnego Designu z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Kaiserslautern, zwiększył immersję z tego doświadczenia o 100%.

Miałam przyjemność testować Oculus Rifta z demem kolejki górskiej. To było naprawdę fajne przeżycie, bardzo intensywne. Ale pomysł Thomasa Wagnera jest o niebo lepszy. Mianowicie polega on na przejażdżce prawdziwą kolejką górską (wybór padł na dwa rollercoastery w Niemczech) z założonym Oculus Riftem na głowie. W trakcie szalonych zakrętów i wzniesień na ekranie obserwujemy sceny dopasowane fizyką do realnej trasy kolejki, ale w fantastycznej stylistyce. Dzięki temu wydaje nam się, że naprawdę lecimy na pegazie czy też w statku kosmicznym omijającym meteoryty.

Może w przyszłości będziemy mogli zdecydować, czy wolimy na kolejce górskiej napawać się prawdziwymi widokami, czy zanurzyć się w zupełnie innym świecie. Póki co trzymanie laptopa na kolanach nie wydaje się wystarczająco bezpiecznym pomysłem.

0
Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.