Od sałatki ziemniaczanej do festiwalu

Zack Brown wybitnie pokazał na czym polega fenomen Kickstartera - nawet najbardziej absurdalny projekt ma szansę zostać zrealizowany. Wystarczy przyciągnąć do siebie odpowiednią liczbę ludzi...

Na początku ubiegłego miesiąca mogliśmy podziwiać kampanię prowadzoną przez Zacka Browna. Mężczyzna potrzebował 10$, by kupić składniki do… sałatki ziemniaczanej. Żart tak bardzo spodobał się Kickstarterowiczom, że prawie 7 tys. osób zdecydowało się wesprzeć finansowo projekt. W sumie sałatka ziemniaczana zebrała, bagatela, ponad 55 tys.$, czyli około 170 tys.zł.

Po odliczeniu wszystkich gadżetów jakie Brown zaoferował kupującym, mężczyźnie zostało tak wiele pieniędzy, że zdecydował się zorganizować… charytatywny festiwal muzyczny, podczas którego wydawana będzie wspomniana sałatka. PotatoStock odbędzie się już 27 września w ramach fundacji Columbus Foundation. Brown utworzył specjalny fundusz na rzecz pomocy osobom bezdomnym i głodującym w centralnej części stanu Ohio i dofinansował go ze środków zgromadzonych podczas kampanii.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.