Oto największy rywal dla Ubuntu

Elementrary OS Freya to linuxowy system operacyjny, który cechować się ma wyjątkową prostotą obsługi, bardzo estetycznym wyglądem i dużą niezawodnością. Jego pierwszą wersję beta można już testować.

Na pierwszy rzut oka Elementary OS przypomina nieco system operacyjny OS X, ale jeszcze bardziej uproszczony z zachowaniem jeszcze większego minimalizmu we wzornictwie. Pulpit tego systemu nie pozwala nawet na umieszczenie w nim plików i folderów, by nie „zagracić” interfejsu. Całość jest (ponoć) zaprojektowana z wielką dbałością o szczegóły.

Elementary OS „Freya” jest oparta na systemie operacyjnym Ubuntu 14.04.1. Oznacza to, że posiada z nim wspólne elementy, takie jak jądro linuxowe w wersji 3.13 czy bazę sterowników sprzętowych. Nie posiada mechanizmu Grub, za to obsługuje rozruch za pomocą EFI.

System jest darmowy i można go pobrać z tego adresu. Prosimy tylko pamiętać, że to wersja beta, a więc wciąż mogąca zawierać błędy i niedoróbki.

0
Źródło: elementary
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.