Połowa wszystkich graczy to kobiety!

Być może ta wiadomość definitywnie powstrzyma kolejnych dziennikarzy i blogerów od pisania tekstów w stylu "niedawno odkryłem/am, że kobiety grają w gry komputerowe i muszę wam o tym opowiedzieć". Kobiety stanowią już 48% wszystkich graczy komputerowych.

Do stanu pełnej równowagi zabrakło raptem 2%, jednak wynik dla niektórych i tak powinien okazać się sporym zaskoczeniem.

Wyniki te pochodzą z raportu przygotowanego przez Entertainment Software Association, który swoje badania przeprowadził na terenie Stanów Zjednoczonych. W porównaniu z 2010 rokiem, kiedy to kobiety stanowiły 40% wszystkich graczy komputerowych, wzrost jest dość spory. A na czym i w co grają kobiety?

Według badań przeprowadzonych tym razem przez Nielsen Holdings (również na terenie Stanów Zjednoczonych), kobiety grają na pecetach, urządzeniach przenośnych (w większości na smartfonach) oraz na konsolach – jedyną szczególną różnicą, w porównaniu z mężczyznami są właśnie konsole: większość kobiet gra na Nintendo Wii. Według badań Nielsen Holdings, na konsolach Nintendo gra więcej kobiet, niż mężczyzn.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.