Posiłki z drukarek 3D dla amerykańskich żołnierzy

Eksperci z Natick Soldier Center w Massachusetts poważnie podchodzą do tematu drukowania żywności dla armii. Drukarki 3D służą już amerykańskiemu wojsku do produkcji drobnych części usprawniających sprzęt, jednak potencjał tej technologii jest znacznie większy.

Transport żywności do jednostek wojskowych stacjonujących w innych krajach pochłania znaczne ilości pieniędzy. Drukowanie żywności na miejscu z prostych składników dostępnych na każdym terenie (m.in. tłuszcz, woda) przyczyniłoby się do zminimalizowania tych kosztów. Przy drukowanym jedzeniu nie powstawałyby także odpady.

Racje żywnościowe dostarczane aktualnie żołnierzom są ujednolicane i produkowane na masową skalę. Eksperci zauważyli, że choć drukarki 3D nie poprawią smaku samej potrawy to będą w stanie stworzyć bardziej spersonalizowane posiłki dostosowane do diety konkretnego żołnierza. Na razie nie podano chociażby przybliżonej daty testowania drukarek 3D w armii pod tym konkretnym kątem, ale trzeba przyznać, że taka koncepcja w przyszłości może na stałe zadomowić się na polu bitwy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.