Poszukiwany wpadł w ręce policji dzięki Ice Bucket Challenge

Jesean Morris był poszukiwany przez policję od momentu naruszenia zasad zwolnienia warunkowego. Gdy wrzucił na Facebooka wideo z samym sobą biorącym udział w wyzwaniu ALS, przyciągnął uwagę osoby, która wiedziała o jego liście gończym.

„Życzliwy znajomy” rozpoznał teren, na jakim Morris wylewał na siebie kubeł zimnej wody i nie omieszkał poinformować lokalnych władz. Policjanci dokonali patrolu okolicy i szybko udało im się ustalić miejsce pobytu poszukiwanego. Zatrzymany mężczyzna kłamał na temat swojej tożsamości, opluł policjanta i stawiał opór przy aresztowaniu, co wcale nie polepszyło jego sytuacji. Morris aktualnie przebywa w więzieniu Douglas County i jeśli nie wpłaci kaucji w wysokości 40 tys.$ raczej nie prędko stamtąd wyjdzie.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy Facebook pomaga policji w chwytaniu przestępców. W 2010 roku w podobny sposób udało się złapać mafijnego zabójcę, a parę miesięcy temu aresztowano Japończyka, który opublikował wideo dotyczące drukowania pistoletów do ostrej amunicji.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.