Resident Evil w HD, czyli remake klasycznego horroru po raz… drugi

Obszerna, japońska seria, która doczekała się 25 odsłon gier, 7 filmów i kilkunastu komiksów na początku przyszłego roku wzbogaci się o kolejną reedycję - tym razem przygotowaną dla konsol PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360.

Moda na odgrzewanie starych kotletów trwa w najlepsze. Czasami mam wrażenie, że powstaje ich więcej niż zupełnie nowych gier na konsole nowych generacji;). W przypadku Resident Evil nie ma się co dziwić – seria sprzedała się w olbrzymiej liczbie egzemplarzy (61 milionów) i zawsze przyciąga wiernych fanów.

Tym razem Capcom wziął się za odświeżanie remake’u pierwszej części gry z 2002 roku, który pojawił się tylko na Nintendo Wii i Game Cube. Podkręcona wersja zaoferuje grafikę w rozdzielczości 1080 pikseli o proporcjach 16:9. Oprócz lepszych efektów wizualnych będziemy się także cieszyć zremasterowanym dźwiękiem w systemie 5.1 i uwspółcześnioną wersją sterowania. Wierni fani będą mogli wybrać opcję pozostawienia oryginalnego układu kontrolowania postaci.

Na rynku japońskim gra pojawi się już 27 listopada, jednak do pozostałych regionów trafi dopiero na wiosnę przyszłego roku.

0
Źródło: All Games Beta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.