Rosja zakaże filmów, które stawiają ją w złym świetle

Wydaje się, że powiedzenie "nieważne jak o Tobie mówią, byleby mówili" przestało podobać się rosyjskim władzom. Chcą one zakazać wyświetlania i dystrybucji filmów, które demonizują, lub przedstawiają Rosję w złym świetle.

Pomysłodawcą ego projektu rodem z czasów ZSRR jest Batu Khasikov – członek komitetu rosyjskiego Ministerstwa Kultury (i kickboxer). Chce on zakazać również produkcji, które pokazują Rosję jako „zagrożenie dla ludzkości”.

Na szczęście nawet jeśli nowe przepisy wejdą w życie, nie będą one działać wstecz, a więc takie produkcje jak Szklana Pułapka 5 pozostaną dostępne dla rosyjskich fanów kina akcji. Rosyjskie Ministerstwo Kultury przygotowało nawet listę filmów, które gdyby wyszły w przyszłości z pewnością zostałyby zakazane. Jedną z pozycji jest… Czas Apokalipsy, ponieważ stanowi on krytykę zajmowania zagranicznych terytoriów…

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.