Pojawił się następca Snowdena!

Amerykańskie władze, na antenie stacji telewizyjnej CNN potwierdziły, że doszło do kolejnego wycieku ściśle tajnych dokumentów, dotyczących bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. Przeciek jest podobno o wiele większy od tego, za którym stał Edward Snowden.

Pierwsze dokumenty, które pochodzą rzekomo z tego nowego przecieku pojawiły się już na stronie The Intercept, założonej przez Glenna Greenwalda – dziennikarza, z którym wcześniej kontaktował się Edward Snowden.

Z informacji opublikowanych na stronie Greenwalda możemy dowiedzieć się, że od początku rządów administracji Obamy, baza danych dotycząca znanych, lub podejrzanych o terroryzm grup zwiększyła się dziesięciokrotnie. Obecnie figuruje w niej ok. 680 tysięcy osób.

Tajne dokumenty przekazane redakcji The Intercept wspominają również o tajnym programie „Hydra”, wprowadzonym przez CIA. Dzięki niemu, agencja wywiadowcza była w stanie potajemnie uzyskać dostęp do baz znanych i podejrzanych o terroryzm osób prowadzonych przez inne kraje.

Jeśli ten przeciek jest porównywalny z tym, którego autorem był Edward Snowden, ciekawe czego jeszcze dowiemy się w nadchodzących miesiącach.

0
Źródło: Onet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.