Szykuje się wielki powrót AMD?

W Sieci pojawiła się pogłoska, która jest zarówno sensacyjna, jak i zadziwiająco konkretna. Pytanie tylko, czy okaże się prawdziwa...

Według informacji opublikowanych przez serwis Bits & Chips, na przełomie lat 2016-2017 AMD wprowadzi na rynek nowe procesory z rodzin Opteron i FX. Będą one wykonane w procesie technologicznym 16 lub 14 nm i wyposażone nawet w 20 rdzeni x86! To tego architektura nowych układów charakteryzować ma się dużą uniwersalnością i łatwością stosowania. I jeszcze jedno – nowe procesory mają być umieszczone w obudowach typu LGA (beznóżkowych), czyli takich, jakie od wielu lat stosuje już z powodzeniem Intel.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie miałyby być produkowane nowe procesory. W grę wchodzą fabryki Samsunga, GlobalFoundries oraz TSMC. Zresztą tak naprawdę przede wszystkim nie wiadomo, czy informacje podane przez włoski serwis okażą się prawdziwe, choć 20 rdzeni w 2017 roku nie wydaje się jakimś nieprawdopodobnym wyczynem technologicznym.

0
Źródło: bitsandchips.it
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.