Tomasz Bagiński chce zekranizować Wiedźmina!

Na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pojawiła się lista wniosków do programu operacyjnego "produkcja filmowa". Wśród nich znajduje się projekt Tomasza Bagińskiego, który chce nakręcić pełnometrażowy film o Wiedźminie.

Jeśli ktoś pamięta oryginalną ekranizację opowiadającą historię o Geralcie, to z pewnością zgodzi się, że gorzej, nawet gdyby ktoś się bardzo postarał, zrobić się tego nie da. A skoro się nie da, to może być tylko lepiej. Prawda?

Do tego, komu, jak komu, ale Tomaszowi Bagińskiemu nie można odmówić talentu – nominowana do Oskara Katedra jest jednym z wielu przykładów na to, że Bagiński z pewnością nie obawia się podjęcia ekranizacji przygód Geralta. Zresztą, Platige Image – firma, w której Bagiński jest udziałowcem doskonale zna wiedźmińskie uniwersum – w końcu byli odpowiedzialni za intra do gier CD Projektu.

Mamy nadzieję, że uda się zrealizować projekt i że sam film będzie przeciwieństwem pierwszej ekranizacji.

0
Źródło: hatak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.