Twitter będzie usuwał zdjęcia zmarłych

Największy serwis mikroblogowy świata postanowił zmienić politykę dotyczącą zdjęć osób zmarłych. Będą one usuwane z tej sieci społecznościowej na życzenie członków rodziny.

Córka Robina Williamsa, po niedawnej śmierci aktora, nie wspomina dobrze swojego kontaktu z Twitterem. Internauci uznali bowiem, że wysyłanie jej przerobionych w Photoshopie zdjęć przedstawiających Williamsa w przeróżnych makabrycznych sytuacjach to wspaniały pomysł i coś wyjątkowo dowcipnego.

Zelda Williams, bowiem tak się nazywa córka aktora, zdecydowała się usunąć swoje konto twitterowe i odpocząć od Internetu przez jakiś czas. Serwis społecznościowy zareagował na tę historię szybko i w odpowiedni sposób: zbanował konta osób nękających młodą panią Williams i zmienił swój regulamin, który od tej pory przewiduje możliwość zażądania usunięcia makabrycznych zdjęć zmarłych osób na życzenie członków rodziny.

0
Źródło: Washington Post
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.