Uwaga na maile „od” Kaspersky Lab

Kaspersky Lab Polska informuje o pojawieniu się masowej wysyłki potencjalnie niebezpiecznych e-maili, w których atakujący podszywają się pod Kaspersky Lab Polska. Firma Kaspersky Lab Polska nie ma nic wspólnego z wysyłką tych wiadomościami.

Wiadomości docierające do użytkowników posiadają temat „Uwaga! Wykryto szkodliwe oprogramowanie w Twoim telefonie!” i nakłaniają użytkownika do zainstalowania załączonej aplikacji na system Android.

Wiadomości nie zawierają błędów ortograficznych i gramatycznych, co dość mocno wskazuje na polskie korzenie twórców ataku. Kaspersky Lab Polska sp. z o. o. nigdy nie wysyła wiadomości, w których użytkownicy są proszeni o zainstalowanie aplikacji znajdującej się w załączniku.

Najnowsze informacje na ten temat są dostępne na naszej stronie firmowej pod adresem http://www.kaspersky.pl/about.html?s=news&newsid=2292. Tekst będzie aktualizowany o ewentualne informacje dodatkowe tuż po ich pojawieniu się.

Zalecamy użytkownikom, by nie klikali żadnych odnośników i nie uruchamiali załączników w wiadomościach podszywających się pod Kaspersky Lab Polska i innych e-mailach tego typu.

0
Źródło: Kaspersky Lab
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.