W Valve pracuje się lepiej niż we własnej firmie

2200 osób z branży gier wideo wzięło udział w ankiecie przeprowadzonej przez Independent Game Developer Association. Twórcy mieli za zadanie wybrać studio, w którym ich zdaniem pracowałoby się najlepiej.

Wydawać by się mogło, że najlepiej pracuje się we własnym studiu, gdzie nikt nie narzuca swoich wizji i nie zmusza do realizowania projektów, na które nie ma się ochoty. Tymczasem na pierwszym miejscu twórcy wskazali… Valve. Dopiero na kolejnych miejscach znalazły się duże korporacje jak Blizzard, BioWare czy Ubisoft.

Prawdopodobnie o zwycięstwie twórców Steama zadecydował fakt, że firma w dalszym ciągu jest prywatna i nie musi odpowiadać przed żadnymi akcjonariuszami, a płaska struktura organizacyjna wpływa też na atmosferę panującą w studiu. Dodatkowo Valve jako wychodzi znacznie poza działalność tradycyjnego studia. Pracuje przecież nie tylko nad samymi grami, ale też nad komputerami i dalszym rozwojem Steama.

Poniżej zobaczycie ranking firm, w których chcieliby pracować twórcy gier:

1. Valve
2. Moje własne studio
3. Activision Blizzard
4. BioWare
5. Ubisoft
6. Aktualny pracodawca
7. Nintendo
8. Naughty Dog
9. Double Fine
10. Bethesda Game Studios
0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.