Windows Phone zapewnia dłuższy czas pracy na baterii niż Android

Z pewnością wiecie już, że HTC sprzedaje swojego najnowszego flagowca - One M8 w dwóch wersjach. Różnią się systemami operacyjnymi: pierwsza oferowana jest z Androidem, druga z Windows Phone. Która z nich trzyma dłużej na baterii?

Przy tej samej specyfikacji: baterii o pojemności 2600 mAh, czterordzeniowym procesorze 2,3Ghz, tym samym wyświetlaczu i tak dalej, okazuje się, że wersja z Windows Phone na pokładzie działa dłużej!

Według danych producenta HTC One M8 z Androidem pozwala na 20 godzin rozmów, lub na 496 godzin czuwania. To samo urządzenie z Windows Phone na pokładzie oferuje o 2 godziny rozmów więcej i 528 godzin czuwania. Jaki z tego wniosek? Według producenta, Windows Phone zapewnia o 10% dłuższy czas pracy na baterii.

Twórcy Androida muszą być tego świadomi – w końcu nadchodzący Android L to również ogromne zmiany, jeśli chodzi o sposób zarządzania aplikacjami, co – jak obiecuje Google przełoży się na dłuższy czas pracy na baterii.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.