Windows XP Service Pack 4 już dostępny

Wsparcie dla Windowsa XP skończyło w kwietniu i chociaż od tego czasu pojawiło się kilka oficjalnych łatek, to Microsoft jasno zaznaczył, że były to wyjątki od reguły. Nie oznacza to jednak, że nikt nie chce zajmować się XP-kiem.

Windows XP nadal zainstalowany jest na ok. 25% wszystkich działających pecetów. Dla ich użytkowników, brak oficjalnego wsparcia jest dosyć kłopotliwy. Ktoś na szczęście postanowił im pomóc. Ten ktoś znany jest pod pseudonimem „harkaz” i właśnie wydał nieoficjalną aktualizację o nazwie „Unofficial Service Pack 4”.

Aktualizacja, według zapewnień dewelopera powstawała od października 2013r. i jest zbiorem wszystkich aktualizacji i łatek wydanych przez Microsoft oraz kilku nieoficjalnych usprawnień systemu. Aktualizacja wymaga Windowsa XP, uaktualnionego przynajmniej o Service Pack 1.

Unofficial Service Pack 4 dostępny jest aktualnie w wersji beta, jednak twórca zapewnia, że już wkrótce pojawi się wersja RC, a zaraz po niej gotowy produkt.

Więcej informacji o tym, co znajduje się w SP4 znajdziecie tutaj. Z tego samego adresu pobierzecie również Unofficial Service Pack 4. Instalację tej aktualizacji polecamy tylko zaawansowanym użytkownikom i przypominamy:

to nie jest oficjalny Service Pack, robicie to na własną odpowiedzialność.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.