Xbox One dalej przynosi straty

Od 1 kwietnia 2013 roku do 31 marca 2014 roku Microsoft więcej pieniędzy wydał na marketing i produkcję konsol niż zarobił na ich sprzedaży.

W ubiegłym roku fiskalnym Microsoft sprzedał 11,7 milionów konsol z rodziny Xbox (9,8 mln w roku poprzednim), co pozwoliło uzyskać przychód w wysokości 1,7 miliarda dolarów. Nie byłby to zły wynik, gdyby nie premiera Xbox One… Promocja konsoli nowej generacji to dla producenta niewyobrażalne koszty, które zwrócą się dopiero z czasem. W tym przypadku mówimy tu o 2,1 miliardach dolarów. Innymi słowy jeśli chodzi o dział tej gałęzi elektronicznej rozrywki Microsoft stracił 400 milionów dolarów.

Pamiętajmy jednak o tym, że Xbox One w przyszłym miesiącu będzie miał swoją premierę w wielu krajach – także w Polsce. Jest zatem szansa, że aktualny rok fiskalny Microsoft zamknie na plusie.

0
Źródło: Independent.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.