AirVR, czyli wirtualne gogle dla iPada Mini i iPhone’a 6 Plus

Na rynku urządzeń do wirtualnej rzeczywistości zaczyna się robić tłoczno. Z jednej strony mamy profesjonalne gogle dla graczy pokroju Oculus Rifta i Projectu Morpheus, z drugiej zaś gadżety wykorzystujące nasze własne smartfony. AirVR poszedł o krok dalej.

Metatecture wpadł bowiem na pomysł, by wykorzystać piękny, duży ekran iPada Mini. Gogle są tak zaprojektowane, by trzymać stabilnie tablet w przedniej części. Soczewki zapewniają 100-stopniowy kąt widzenia. Gogle nie posiadają żadnych elektronicznych części – wszystko działa na naszym iPadzie. Dzięki temu udało się osiągnąć bardzo niską cenę. AirVR kupimy już za 49$ (w tej samej cenie dostaniemy też wersję dla iPhone’a 6 Plus). Choć same gogle ważą 190 gramów pamiętajmy, że na głowie trzymamy także tablet, a zatem przy dłuższych posiedzeniach nie wydaje mi się, by to rozwiązanie było dość komfortowe.

Dodatkową sprawą jest oprogramowanie. Producent daje dostęp do kilku aplikacji np. MovieVR, która przeniesie nas do sali kinowej, czy PanoVR, które umożliwi oglądanie zdjęć panoramicznych. Reszta zależy już od niezależnych producentów gier i aplikacji, których na ten moment w sklepie Apple’a jest znikoma ilość.

Jeśli zbiórka na Kickstarterze odniesie sukces twórcy planują też przygotować wersje dla tabletów Surface.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.