Android One zostanie zaprezentowany za 2 tygodnie!

Jak na razie wiemy, że Google One będzie miał 4,5" wyświetlacz, będzie w stanie obsługiwać dwie karty SIM, oraz radio FM. Oprócz tego, każda generacja One przez 18 miesięcy od premiery będzie miała dostęp do automatycznych aktualizacji do najnowszej, "czystej" wersji Androida.

Sundar Pichai – wiceprezes Google’a prezentował Google One podczas tegorocznej konferencji Google I/O 2014 – będzie to low-endowy telefon, stworzony z myślą o krajach rozwijających się. Przez to, że One produkowany będzie „bezpośrednio” przez Google, z kosztów produkcji odpadają takie elementy jak np. opłaty licencyjne związane z wykorzystywaniem Androida. Dzięki temu Google będzie mogło sprzedawać swój nowy telefon „poniżej 100$” – w przeliczeniu na złotówki, z uwzględnieniem słowa „poniżej” możemy bezpiecznie założyć, że za Google One zapłacimy ok. 300zł.

Telefon zostanie zaprezentowany już 15 sierpnia, w Indiach. Na samym początku ma być dostępny u dwóch tamtejszych operatorów: Karbonn i Spice.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.