Apple testuje iPhone’y na… Windows XP

Afera z wyginającymi się iPhone'ami 6 Plus zatacza coraz szersze kręgi, mimo iż osób poszkodowanych jest bardzo niewiele. Apple więc chciał zademonstrować jak testuje swoje telefony. Przy okazji udało się odkryć coś jeszcze.
Stanowisko testowe Apple'a

Stanowisko testowe Apple’a

Mimo iż poszkodowanych osób na skutek łatwo wyginających się iPhone’ów 6 Plus jest bardzo niewiele, Apple zdecydował się zaprosić wybranych dziennikarzy do swojego laboratorium testowego i pokazać im, jak rygorystyczne testy muszą przejść smartfony tej firmy zanim trafią do masowej produkcji.

Procedura testowa zrobiła wrażenie na reporterach, ale przy okazji odkryli oni coś jeszcze: laboratoria Apple’a nie wykorzystują ani systemu OS X, ani Windows 8.1, ani nawet Windows 7. Apple pozostaje wierny systemowi Windows XP, który nie jest już objęty microsoftowym wsparciem technicznym.

Najprawdopodobniej oprogramowanie, które wykorzystuje Apple, nie jest zgodne z nowymi wersjami Windows, a XP jest do tego jednego, konkretnego celu, zupełnie wystarczający. Ciekawe czemu nie zdecydowano się na OS X…

Apple opens testing facility to CNBC in an effort to calm ‚bend-gate’: http://t.co/o9XVLiBwqvpic.twitter.com/HhLhESYGr1

— CNBC (@CNBC) wrzesień 25, 2014

0
Źródło: CNBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.