Cortana zyskała kolejną funkcję

Wyścig zbrojeń, jeśli chodzi o asystentów głosowych trwa w najlepsze. Cortana Microsoftu zyskuje nowe funkcje w błyskawicznym tempie, najnowsza z nich to definiowanie słów. Po angielsku oczywiście.

W dzisiejszym odcinku „Co nowego potrafi Cortana?” wystąpi funkcja definiowanie słów. Wystarczy wydać jej polecenie define i podać słowo, którego znaczenia jesteśmy ciekawi. Asystent głosowy Microsoftu zwróci angielską definicję błyskawicznie – dla osób, które uczą się języka angielskiego jest to świetne rozwiązanie, ponieważ nowa funkcja podaje wyniki w krótszym czasie, niż zajęłoby wyszukanie definicji tradycyjną metodą, czyli w jednej z wyszukiwarek.

Możliwości Cortany stają się coraz bardziej imponujące, a tempo, które narzucił sobie Microsoft jeśli chodzi o aktualizacje swojego głosowego asystenta (mają ukazywać się dwa razy w miesiącu) nie pozostawia wątpliwości, że Cortana ma w przyszłości stać się ogromnym atutem systemu Windows Phone. Szkoda tylko, że nadal nie wiemy, czy planowana jest polska wersja asystentki…

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.